چرا فروش اینترنتی از اهمیت بالایی برخوردار است؟

2019-02-23 15:22:28.083 +0330 +0330

چرا فروش اینترنتی از اهمیت بالایی برخوردار است؟

همه ما شاهد تغییر روند تصمیم‌گیری خریداران در سال های اخیر بوده ایم. آنها قبل از صحبت با یک شخص فروشنده، در حال تحقیقات گسترده درباره کالای مورد نظرشان در اینترنت هستند. آنها ترجیح می‌دهند خرید خود را به صورت مستقیم و آنلاین از طریق گوشی هوشمند انجام دهند تا اینکه بخواهند به صورت سنتی در فروشگاه ها حضوری خرید کنند. بر اساس یک نظرسنجی ۶۰ درصد از آمریکایی ها می‌دانند که مجبور نیستند از مغازه یا فروشگاه های شلوغ خرید کنند و ۵۱ درصد ترجیح می‌دهند که به راحتی خرید آنلاین در منزل را انجام دهند

شما می‌توانید با استفاده از این فروشگاه های آنلاین ، با حذف همه محدودیت‌های جغرافیایی، در سراسر شهرها و مرزها و ایالت ها شاهد افزایش سود و دستمزد بالای خود باشید. چون برخلاف فروشگاه های سنتی، سود شما دیگر محدود به تعداد مشتریانی نیست که به صورت حضوری از فروشگاه شما بازدید می‌کنند

همچنین خرید آنلاین ، زمان و استرس خرید و فروش را برای هر دو طرف معامله کاهش می‌دهد و خریدار به صورت ۲۴ ساعته ، با مشخصات و اطلاعات لازمی که در صفحات شرکت ها و فروشگاه ها وجود دارد ، قادر به یک خرید موفق خواهد بود.

با وجود یک سیستم تجارت الکترونیک ، تجزیه و تحلیل‌های واقعی در مورد داده ها و محصولات و مشتریان برای شما امکان‌پذیر می‌شود و همچنین شما شاهد ارتباط افراد با سایت فروشگاهی خود خواهید بود و می‌بینید که چه محصولاتی را در سبد خریدشان قرار می‌دهند. در واقع این همان معیار های ارزنده‌‌ایست که امکان تنظیمات و هماهنگی و کنترل را برای برآورده شدن نیازهای مشتری را برای شما فراهم می‌سازد.

بر اساس آخرین آمارها ، ۶۴ درصد از مردم قبل از خرید ، ۱۰ دقیقه یا بیشتر درباره محصول مورد نظرشان تحقیق و مطالعه آنلاین دارند و ممکن است آنها در جست و جوی همان محصولاتی باشند که شما به فروش می‌رسانید. در اینصورت با داشتن مواردی که به صورت آنلاین در یک سیستم تجارت الکترونیک قرار داده شده، شانس شما برای نمایش در صفحات نتایج موتور جست و جو بهبود می‌یابد.

شما باید اطمینان حاصل کنید که تجارت الکترونیک شما ، دوستانه است و مشتریان باید در اولین مراحل خرید اینترنتی خود، احساس رضایت و امنیت شخصی داشته باشند.

شما برای فروش و تبلیغ محصولات و خدمات خود ، نیاز به حمایت از بازاریابی اینترنتی دارید و دلایلی که مبنی بر پراهمیت بودن فروش اینترنتی می‌باشد، عبارتند از :

  • اینترنت تغییرات بزرگی در سبک زندگی ما به وجود آورده است .این روزها مردم می‌توانند همه چیز را از بلیط سینما گرفته تا خرید مبلمان برای منزل و طیف وسیعی از کالاها را با خرید اینترنتی انجام دهند.
  • شرکت‌های تجاری برای حفظ رقابت در برابر خرده فروشان کوچک محلی و بزرگ آنلاین ، باید به درستی از پلتفرم بازاریابی استفاده کنند. در نتیجه آنها با  بازاریابی در رسانه های اجتماعی نیز می‌توانند با پتانسیل خود و مشتریانشان ارتباط برقرار کنند و آنها را با جدیدترین و آخرین ویژگی های کسب وکار به روز کنند.
  • شما با تبلیغ محصولات و خدمات آینده فروشگاه خود ، مشتری های جدید را در آینده جذب خواهید کرد.
  • استفاده مناسب از کلمات کلیدی به شما این امکان را می‌دهد تا ترافیک بالقوه را به سایت خود هدایت کنید و این خود بهترین راه برای جذب مشتریان جدید می‌باشد.
  • کسب و کار شما ، با حفظ حضور همیشگی آنلاین خود، می‌تواند فعال و پویا بودن در کار و تلاش روزافزون برای پیشرفت و رضایتمندی را به مشتریان خود اثبات کند.
  • فضای اینترنت اجازه داده تا کسب وکارهای محلی نیز دارای شرکت های موفق و مشروع باشند. چرا چون این روزها که گوشی های هوشمند عضو لاینفک هر فردی شده ، با در نظر گرفتن یک برنامه کاربردی ساده ، کمک می‌کند تا برای دانلود و حفظ کسب و کار، در خط مقدم ذهن مردم باشند.

بسیار مهم است که به اهمیت استفاده از بازاریابی دیجیتال در استراتژی‌های کسب و کار واقف باشید. استفاده از رسانه در قرن ۲۱ تنها یک سرمایه‌گذاری عاقلانه نیست، بلکه لازم است و یکی از موثرترین کانال‌های تبلیغاتی محسوب می‌شود که با مزایای زیاد خود می‌تواند باعث رشد و توسعه‌ی کسب ‌و کار شما شود.