راهنمای استفاده از قیمت ساز پیشرفته فروشگاه ساز باب

2019-03-01 01:18:34.581 +0330 +0330

راهنمای استفاده از قیمت ساز پیشرفته فروشگاه ساز باب

زمانی که یک فروشگاه اینترنتی را راه‌اندازی می‌کنید بسته به نوع کسب و کار و محصولاتی که قرار است به فروش برسانید در اغلب مواقع با صدها و یا حتی چند هزار محصول مختلف سر و کار خواهید داشت که باید آنها را از نظر موجودی و قیمت دائما مورد بررسی قرار داده و در صورت نیاز آنها را بروزرسانی نمایید.

بدون شک وقتی از فروشگاهی که مجموعا شاید 100 محصول را ارائه می‌دهد صحبت می‌کنیم این موضوع چندان مشکل‌ساز به نظر نمی‌رسد؛ اما فرض کنید فروشگاهی دارید با 500 الی 1000 محصول در دسته بندی‌های مختلف! نیازی به گفتن نیست که چنین فروشگاهی برای همواره به روز نگه داشتن قیمت و موجودی محصولاتش به چند نفر نیروی کار نیاز خواهد داشت. اما استخدام این تعداد نیرو آنهم برای فقط به روزرسانی قیمت و موجودی کالاها برای هر کسب و کاری ممکن نیست.

فروشگاه ساز رایگان باب در کنار امکانات متعدد و کاربردی خود یک قابلیت جالب را نیز برای نخستین بار در بین پلتفرم‌های فروشگاه ساز ایرانی در اختیار کاربران قرار داده است. این قابلیت در واقع یک ماژول قیمت ساز پیشرفته است که به صاحب فروشگاه اجازه می‌دهد تا به آسانی قیمت محصولات مختلف را به صورت همزمان و دسته جمعی براساس متغیرهایی مشخص شده تغییر دهد.

بدین منظور باید یک فرمول شامل یک یا چند متغیر را ایجاد نموده و در هنگام مشخص نمودن قیمت هر محصول استفاده کنید. بدین ترتیب با تغییرات ارزش هر متغیر خروجی فرمول نیز تغییر نموده و قیمت محصول براساس آن به روزرسانی می‌شود. در ادامه می‌توانید آموزش ایجاد متغیر، فرمول و در نهایت استفاده از آن را در فروشگاه ساز باب مشاهده کنید.


1) ورود به پنل کاربری

با مراجعه به آدرس اینترنتی http://bab.ir و وارد نمودن مشخصات کاربری خود شامل ایمیلی که با آن حساب کاربریتان را ایجاد نموده‌اید و همچنین رمزعبور مشخص شده، به پنل کاربری خود وارد شوید.


2) پس از ورود به پنل کاربری، در صفحه اصلی و از ستون سمت راست بر روی گزینه "مدیریت محصولات" کلیک نموده و از لیست باز شده بر روی گزینه "قیمت ساز" کلیک کنید.


3) در صورتی که از قبل متغیرها و قیمت‌ سازهایی را در پنل کاربری فروشگاه ساز خود ایجاد کرده باشید در این صفحه می‌توانید آنها را مشاهده کرده و در صورت نیاز ویرایش یا حذفشان نمایید. اما اگر تاکنون متغیری نساخته‌اید می‌توانید با کلیک بر روی دکمه ایجاد قیمت ساز یک فرمول جدید را ساخته و یا با کلیک بر روی دکمه مدیریت متغیرها، متغیرهای جدیدی را ایجاد نمایید.


با کلیک بر روی دکمه ایجاد قیمت ساز با صفحه‌ای مطابق تصویر زیر روبرو خواهید شد.


در این صفحه در کادر "نام قیمت‌ ساز" می‌توانید یک نام را برای فرمول قیمت ساز خود انتخاب کنید. در کادر مقابل نیز می‌توانید تعیین کنید در صورت نیاز، قیمت جدید محصولاتی که از این فرمول برای آنها استفاده شده تا چند رقم بعد از اعشار رند شوند.

برای ایجاد یک فرمول باید یک یا چند متغیر را تعریف نمایید. بدین منظور باید بر روی دکمه "افزودن متغیر" کلیک کنید تا یک پنجره جدید باز شود. اکنون می‌توانید برای متغیر خود یک نام مانند نرخ دلار یا هر گرم طلا را مشخص نموده و ارزش آن را نیز در کادر جلویی وارد کنید. با کلیک بر روی دکمه تایید متغیر شما ایجاد و به لیست متغیرها افزوده خواهد شد؛ در صورتی که بخواهید یک یا چند متغیر دیگر را نیز ایجاد کنید پس از ساختن هر متغیر دکمه "افزودن متغیر" را کلیک کنید تا همزمان چندین متغیر را ایجاد نمایید.