چرا باید به سمت فروش اینترنتی رفت

2019-11-04 19:06:13.779 +0330 +0330

چرا باید به سمت فروش اینترنتی رفت

چرا باید کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیمسلام این مقاله مقدمه ای بر دست یابی به فروش اینترنتی می باشد و می خواهم توضیح بدهم چرا باید کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم، یا اینکه اگر من یک کسب و کار سنتی دارم و در بازار فیزیکی به صورت معمول کارم را انجام میدهم.و مشتریان من به صورت حضوری مراجعه می کنند و بعد از بازدید از محصولات مصمم به خرید می شوند آیا باز هم :

  • نیاز دارم که کسب و کارم را آنلاینش کنم؟
  • برای عرضه ی محصولات و خدماتم فروشگاهی راه اندازی کنم؟
  • برای خودم وبسایتی داشته باشم و سفارشاتم را از طریق یک وبسایت آنلاین بگیرم؟
  • ایا نیاز است برای کسب و کارم یک اپلیکیشن موبایل داشته باشم؟

روند رشد کسب و کار های آنلاین

خب بررسی ها نشان میدهد که در چند سال اخیر روند رشد کسب و کار های آنلاین زیاد بوده، طوری که محاسبه کرده اند حداقل هر سال کسب و کارهای آنلاین رشد صد درصدی دارند، یک مثالش که در ایران میتواند به وضوح و خیلی روشن نشان داده بشود، کسب و کار های آنلاین نظیر تاکسی ها هستند.


نمونه استارت آپ های موفق

در مورد استارت آپ اسنپ و استارتاپ تپسی آنقدر آژانس ها جنگیدند تا نگذارند این دو استارت آپ بربازار حمل و نقل مسافر مسلط بشوند و دست آخر هم دیدیم که این دو استارت آپ به صورت خیلی کلان بازار حمل و نقل درون شهری را بخصوصا در شهر های بزرگ در این مقطع زمانی به دست گرفته اند و کمتر کسی الان برای سفرهای درون شهری به آژانس های تلفنی زنگ می زند.

شما برای خرید کتاب احتمال کمتری دارد که در خیابان انقلاب داخل مغازه ها به صورت فیزیکی به دنبال کتاب بگردید، خیلی ساده در گوگل عنوان کتابتان را جستجو می کنید، لیستی از کتاب ها با توجه به کلمات کلیدی ای که در گوگل وارد کردید به شما نشان داده میشود و ممکن است که با چند دقیقه کتاب مورد نظرتان را از یک فروشگاه معتبر پیدا کنید و سفارش بدهید،بعد از آن فقط منتظر می مانید تا پیک یا پست، کتاب را بدستتان برساند و دیگر نیاز نیست هیچ گونه زحمتی به خودتان بدهید.

همچنین یکی از کسب و کار های سنتی که تبدیل شد به کسب و کار آنلاین، خدمات تعمیر موبایل هست .شما اگر گوشیتان خراب بشود، کسب و کار هایی وجود دارند که گوشی شما رو تعمیر می کنند، شما مشخصات گوشی را به آنها می دهید و خدمات دهنده ها پیک می فرستند و گوشی شما را به تعمیرگاه می برند و آنجا تعمیر می کنند، شما مطمئن هستید که یک شرکت بزرگی پشت این قضیه هست.

کار به جایی رسیده که بعضی از کسب و کار های آنلاین نبض بازار سنتی را در دست گرفته اند، به عنوان نمونه برای پیدا کردن قیمت گوشی اولین چیزی که به ذهنتان میرسد کجاست؟ در گوگل مدل گوشی ای که می خواهید را جسجتو می کنید و از دیجی کالا یا جی اس ام یا موبایل و ... نگاه می کنید.

تکلیف کسب و کار سنتی و فروش اینترنتی چه می شود؟

خلاصه اینکه دیگر کسب و کار های آنلاین خیلی خیلی جدی شده است و اگر شما جزء آن دسته از افراد هستید که کسب و کاری دارید و هنوز به صورت خیلی جدی به این قضیه ورود نکرده اید من به شما پیشنهاد می کنم که با توجه به این اتفاقاتی که می افتد و ضرباتی که کسب و کار های سنتی از کسب و کار های آنلاین می خورند قبل از اینکه اتفاقی بیفتد دست بجنبانید.

و اگر تا بحال رقیبتان این کار را شروع نکرده شما شروع کنید به خاطر اینکه اگر یک رقیب شروع به کار بکند و یکه تاز باشد خیلی کارش راحت است و شما بخواهید رقابت کنید با آن کسب وکار، جذب مشتری برای شما به شدت سخت میشود، به خاطر اینکه معمولا کسب و کارهایی ک محتوای خوبی تولید کنند و مطالب مفید داشته باشند و بتوانند در موتور های جست و جو خودشان را به مخاطبینشان نشان بدهند، اون ها معمولا موفقیت بیشتری کسب می کنند.

پس این خیلی نکته ی مهمی هست که قبل از آنکه دیر بشود حتما باید به این قضیه به صورت جدی فکر کنید.

حالا با توجه به این که:

  • ماهیت کسب و کارتان چی هست؟
  • آیا کسب و کار شما میتواند به فروشگاه اینترنتی تبدیل شود؟
  • مخاطبتان چه کسانی هستند؟
  • آیا شما جزء آن دسته افرادی هستید که خرده فروش هستند؟
  • آیا شما عمده فروش هستید؟
  • آیا مشتریان شما دوست دارند با اپلیکیشن موبایل با فروشگاه شما ارتباط برقرار کنند؟ یا از طریق وب سایت؟کمی در مورد فروشگاه ساز باب:

پلتفرم تجارت الکترونیک باب یکی از کسب و کارهای موفق گروه نرم افزاری سیوَس (Cvas) در بستر وب است که حاصل تلاش بیش از 65.000 نفر- ساعت تحقیق و پژوهش و همچنین بیش از 20.000 نفر-ساعت برنامه‌نویسی در سطح نیمه پیچیده می‌باشد. لازم به توضیح است پلتفرم تجارت الکترونیک باب در سطح دوم استراتژی‌های کسب و کار سیوَس (Cvas) قرار دارد و این بدان معنی است که این کسب و کار از نظر اولویت‌های استراتژیکی، دارای ارزش کسب و کاری (Business Value) بالایی است.

امکانات فروشگاه ساز باب

شما میتوانید امکانات فروشگاه ساز باب را ببینید و با فراغ بال با سایر سیستم ها مقایسه کنید همچنین میتوانید روی پشتیبانی ما حساب ویژه ای باز کنید.

حتی اگر برای کسب و کارتان به فکر اپلیکیشن موبایل فروشگاهی هستید، ما میتوانیم برای فروشگاه اینترنتی شما در بستر اندروید و ios فروشگاه های زیبا و جذابی را بسازیم.

البته کلی با هم دیگر باید صحبت کنیم، فقط این نکته را بدانید که ما استراتژیمان را بر این باور گذاشته ایم که داشتن فروشگاه اینترنتی به تنهایی کافی نیست و باید مشتریانمان را تا رسیدن به فروش اینترنتی همراهی کنیم.

این ها مواردی هست که در مقالات بعدی باید یه صورت مفصل توضیح بدهیم.


شب و روزتان زیبا

زیبا فکر کنید و بدانید خدا روزهای زیبا را برای صاحبان فکر های زیبا قرار داده.


رضا صادق زاده

مدیر توسعه فروشگاه ساز باب