تاثیر عکس بر فروش اینترنتی

2019-11-05 04:27:42.435 +0330 +0330

تاثیر عکس بر فروش اینترنتی

تاثیر عکس کالا بر فروش اینترنتی


در این مقاله یاد می گیریم که عکس ( تصویر ) چه تاثیر فوق العاده ای در افزایش و یا کاهش درامد ما دارند. اگه شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید حتما این مقاله رو تا اخر مطالعه کنید .

بدون شک عکس ها نه تنها در فروشگاه اینترنتی، بلکه در زندگی روزمره ما نقش مهمی دارند. ثبت خاطرات تلخ و شیرین، ثبت رویداد های مهم علمی، فرهنگی، ورزشی و هزاران شاخه دیگه از تاثیرات مهم عکس ها در زندگی ما رو نمایش میده .

یک تصویر می تونه محصول شما رو یک کالای درجه یک، با کیفیت عالی نشون بده که حداقل ارزش یک بار امتحان رو داره و بر عکس می تونه کالای شما رو یک محصول بی ارزش بی کیفیت که مفتش هم گرونه به مشتری معرفی کنه ! ( که اصلا معرفی خوبی نیست )

افتضاح ترین حالت یک تصویر تبلیغاتی، عکس گرفتن از محصول با پس زمینه گل های قالی است. حتی اگه قالی شما گرون ترین فرش دنیا باشه باز اون گل های رنگارنگ و زیبا باعث کاهش ارزش محصول شما خواهند شد.

عکاسی یک صنعته و همچنین یک شغل با پیچیدگی های بسیار زیاد، ولی تکنیک های وجود دارند که می توان بدون نیاز به دانش و علوم خاص از یک محصول عکس ارزان با کیفیت تهیه کرد.

اگه شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید و برای راه اندازی کسب وکار از فروشگاه ساز باب هم استفاده کردید، اول اینکه بهتون بابت انتخابی که داشتید تبریک می گم. شما بهترین سیستم فروشگاه ساز رو برای فروش اینترنتی انتخاب کردید ولی برای داشتن یک فروشگاه زیبا با فروش اینترنتی زیاد و کسب سود عالی انتخاب درست فروشگاه ساز باب اولین مرحله است که امید وارم شما جزء اون دسته از کاربرانی نباشید که فقط در همین مرحله اول گرفتار شدن و از فروشگاهی که ساختن هیچ سودی کسب نکردند .

بعد از ایجاد فروشگاه مرحله بعد ایجاد کالا با تصاویر مناسبه که علاوه بر افزایش فروش در زیبایی فروشگاه شما هم نقش صد در صدی دارد.


یک تصویر ایده آل می تونه دارای ویژگی های زیر باشه :


  1. پس زمینه با رنگ ثابت یا تک رنگ ( بهترین رنگ سفید است )
  2. حجم پایین
  3. کیفیت مناسب
  4. عکاسی در فضای روشن با نور مناسب
  5. عکاسی در زاویه های مختلف


یک عکس با پس زمینه سفید و یا بدون پس زمینه ( transparent ) می تونه بهترین تصویر برای نمایش کالا در فروشگاه شما باشه که علاوه بر حفظ زیبایی وب سایت باعث افزایش ارزش محصول میشه. البته می شه به صورت حرفه ای تر هم عکاسی کرد که در مقاله انواع عکاسی مفصل توضیح دادیم.

بعد از انتخاب پس زمینه ایده آل با قرار دادن محصول در محل مناسب اقدام به گرفتن چندین عکس می کنیم تا بتونیم بهترین تصویر رو انتخاب کنیم . اکثر دوربین های هوشمند قابلیت عکاسی با کیفیت بالا رو دارند که البته حجم بالای این تصاویر میتونه در هنگام آپلود تصاویر مشکل ساز باشه. راه حل این مشکل استفاده از نرم افزار های مختلف ویرایش تصویر هستش که Adobe photoshop از معروف ترین نرم افزار های ویرایش تصویر در دنیا محسوب میشه. اگه کار با این نرم افزار و نرم افزار های دیگه رو نمی دونید جای هیچ نگرانی نیست ما در مقاله آموزش کاهش حجم تصاویر به صورت تصویری و کامل برای شما توضیح دادیم. همچنین از سه پایه و مونوپاد برای کاهش لرزش دوربین می شه استفاده کرد که در افزایش کیفیت تصویر نقش مثبتی داره. البته بدون نور کافی فقط با دوربین های گران قیمت میشه عکس با کیفیت تهیه کرد، پس از نور محل عکاسی غافل نباشید و حتما از چندین منبع نوری استفاده کنید. نور پردازی در صنعت عکاسی مسئله مهمیه که در مقاله ای جدا مفصل توضیح دادیم . در آخرین مرحله از چند زاویه مختلف محصول، عکس تهیه کنید تا مشتری بتواند محصول را در زاویه های مختلف ببیند و کالا ی شما را به دقت نقد و بررسی کند.

در ادامه لییستی از مشاغل مختلف تهیه شده که برای هر حرفه به صورت مفصل شیوه درست عکاسی رو توضیح دادیم

اگه شغل و خدمت شما در لیست موجود نبود در دیدگاه های همین مقاله به ما بگید تا اضافه کنیم .

عکاسی برای محصولات دیجیتال

عکاسی برای محصولات


قاسم سبحانی

طراح ارشد رابط کاربری